Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Awaria wykluczyła Kubicę

Awaria wykluczyła Kubicę

Z dnia: 2010-07-12

Robert Kubica po raz pierwszy w tym sezonie nie ukończył wyścigu. Na Silverstone wycofał się po 19 okrążeniach z powodu awarii półosi. - Miałem wymarzone pierwsze okrążenie, zyskałem wiele miejsc, ale potem tempo nie było takie dobre i ogólnie brakowało przyczepności - powiedział Kubica. - Po pit stopie ładnie walczyliśmy z Alonso, który w końcu wyprzedził mnie ścinając zakręt 8. Ja byłem po wewnętrznej, on po zewnętrznej - i minął mnie, mając wszystkie cztery koła poza torem. Team poinformował mnie, że on będzie musiał oddać mi miejsce, ale zanim mógł to zrobić, miałem defekt półosi. Jedyne co mi pozostało, to wrócić do depo i wycofać się.


Fot. Renault F1 Team

- Robert popisał się wyjątkowym startem, ale niestety, to był jedyny radosny moment dnia - stwierdził Eric Boullier. - To rozczarowujące, że Robert musiał się wycofać. Samochód był w tym roku niezwykle niezawodny i to pierwsze odpadnięcie Roberta w tym sezonie. Co do Witalija, jego tempo było dobre, ale przebił oponę i to zrujnowało mu wyścig. Teraz musimy się odbić i znaleźć więcej szybkości, bo ogólnie w ten weekend mieliśmy kłopoty z tempem. Widzieliśmy również dzisiaj, jak ostra jest walka z Mercedesem. Musimy ciężko pracować, żeby znaleźć się przed nim.


Fot. Renault F1 Team

- Mieliśmy ciężkie popołudnie - uznał Alan Permane. - To rozczarowujące, że wyjeżdżamy z pustymi rękami. Robert wykonał fantastyczny start i na pierwszym okrążeniu awansował na trzecie miejsce, brakowało nam jednak dzisiaj tempa, żeby ścigać się z Mercedesem. Kiedy ściągnęliśmy Roberta na pit stop po 13 okrążeniach, żeby utrzymać się przed Fernando, Rosberg wykonał dwa bardzo szybkie okrążenia i zdołał nas przeskoczyć. Wyścig Roberta zakończył się czymś, co wygląda na awarię lewej tylnej półosi, choć nadal badamy, co się dokładnie stało. Witalij przedostał się do czołowej dziesiątki, jednak przebił oponę i musiał zmienić koła, a to oznaczało spadek na 13 miejsce.

Fot. www.renaultf1.com

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: Robert Kubica formuła 1 f1 GP Wielkiej Brytanii

Do góry
/userfiles/2010-grafika/Samochody/F1/GP_Anglii_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska