Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Andrzej Chmielewski wraca do Mistrzostw Europy

Andrzej Chmielewski wraca do Mistrzostw Europy

Z dnia: 2009-04-01

W wyścigach motocyklowych Chmielewski zadebiutował jako 15’latek, w 2004 roku finiszując na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu markowego Suzuki GS500. Dwa kolejne sezony nastolatek z Kozienic spędził ścigając się z najlepszymi zawodnikami młodego pokolenia w Mistrzostwach Europy klasy Superstock 600.

 

Najlepszym wynikiem Polaka była wówczas piąta pozycja wywalczona w czeskim Brnie. W międzyczasie Andrzej z sukcesami startował także w seriach krajowych w Hiszpanii i Włoszech, gdzie ma na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu bardzo silnie obsadzonego pucharu markowego Yamaha R6.

 

Sezony 2007-2008 „Andrew” postanowił poświęcić na starty w Mistrzostwach Polski, co zakończyło się dla niego bezproblemowym wywalczeniem dwóch tytułów w klasie Superstock 600 i wygraniem większości wyścigów.

 

W tym roku Chmielewski ponownie wystartuje w Mistrzostwach Europy Superstock 600 w barwach czołowej ekipy w stawce, Trasimeno Yamaha Italia Junior. Sponsorem strategicznym Andrzeja będzie portal OtoMoto.pl.

 

O swoich planach zawodnik i zespół poinformowali dziś media podczas specjalnej konferencji prasowej, którą w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego poprowadził prezenter telewizyjny Maciej Dowbor.

 

Mistrzostwa Europy Superstock 600 to seria towarzysząca prestiżowym mistrzostwom świata klas Superbike i Supersport podczas rund na starym kontynencie. W tym roku zawodników ME czeka 10 wyścigów, które odbywać się będą w niedzielę pomiędzy dwoma wyścigami królewskiej klasy Superbike. W zawodach startować mogą jedynie młodzi motocykliści w wieku 15-20 lat. W ubiegłorocznej rywalizacji triumfował zaledwie 15’letni Francuz, Loris Baz.

 

Inauguracyjna runda mistrzostw odbędzie się już w pierwszy weekend kwietnia w hiszpańskiej Walencji. Liczący 11 okrążeń wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30 i tak jak wszystkie inne w tym roku, obejrzeć go będzie można na żywo w internecie na stronie worldsbk.com.

 

Andrzej Chmielewski

„Po dwóch latach startów w Polsce wracam do Mistrzostw Europy i wiem, że nie będzie łatwo, ponieważ moi dawni rywale dokonali sporych postępów. Wracam jednak pod skrzydła czołowego zespołu na świetnie przygotowany motocykl, dlatego nie poddam się i dam z siebie wszystko. Celuję w pierwszą dziesiątkę, ale na swoich ulubionych torach, w czeskim Brnie i hiszpańskiej Walencji, chciałbym stanąć na podium. Jestem pełen motywacji i ostro przygotowuje się do sezonu. Mam już za sobą serię testów w których poszło mi bardzo dobrze i świetnie czuję się na motocyklu.”

 

Kalendarz Mistrzostw Europy 2009

5 kwietnia Hiszpania Walencja

26 kwietnia Holandia Assen

10 maja Włochy Monza

22 czerwca San Marino Misano

28 czerwca Wielka Brytania Donington Park

27 lipca Czechy Brno

6 września Niemcy Nurburgring

27 września Włochy Imola

4 października Francja Magny Cours

25 października Portugalia Portimao

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Wyscigi/Chmielewski_rota_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska