Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna 60. Jubileuszowy Rajd Sudecki zakończony

60. Jubileuszowy Rajd Sudecki zakończony

Z dnia: 2008-09-09

W dniach 5/6 września, na malowniczych trasach w Szklarskiej Porębie odbyły się ostatnie dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w Trialu.

Zarówno VII jak i VIII rundę MP wygrał Karol Ceremuga z AP Krakowskiego przed Przemysławem Kaczmarczykiem z AMK Nowy Targ. Walka pomiędzy nimi była bardzo wyrównana, szczególnie w drugim dniu zawodów gdzie Karol, przy równej ilości punktów karnych, zwyciężył większą ilością odcinków przejechanych na zero.

W Pucharze PZM w poszczególnych klasach zwyciężyli: „Otwarta”- Dawid Bryja z AMK Nowy Targ, „Maluch”- Oskar Kaczmarczyk z AMK Nowy Targ, „Kobiety”- Klara Dubaniowska z KKCiM „Smok” Kraków i „Weteran”- Karel Veyr z Czech. W Konkursowej Jeździe Motocyklem „Classic Trial” zwyciężył Jacek Swider, drugi był Piotr Serek, trzecie miejsce zajął Tadeusz Bator a czwarte Leszek Liszka.

Po ostatniej rundzie MP wiadomo już, że Mistrzem Polski w sezonie 2008 w klasyfikacji generalnej został Przemysław Kaczmarczyk przed Karolem Ceremuga i Gabrielem Marcinów.

Jak zwykle organizatorzy zawodów, Towarzystwo Miłośników Sportów Motorowych „Sparta” z Wrocławia przygotowali bardzo dobrze trasę i odcinki jazdy obserwowanej. Szczególnie uroczysty charakter miało zakończenie 60-tego Rajdu Sudeckiego, który to odbywa się nieprzerwanie od 1949 roku.