Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna 44. Międzynarodowy Rajd Żubrów

44. Międzynarodowy Rajd Żubrów

Z dnia: 2010-09-27

Automobilklub Krakowski zaprasza byłych zawodników, działaczy, sympatyków sportów motorowych na 44 Międzynarodowy Rajd Żubrów, który odbędzie się 23 października 2010 r., Rajd Żubry jest jedną z najstarszych imprez samochodowych w naszym kraju; tradycja zawodów sięga listopada1966 r., gdy rozegrano je z inicjatywy Sobiesława Zasady, który właśnie w sezonie 1966 zdobył pierwszy ze swych trzech tytułów Mistrza Europy.
Sobiesław Zasada przez wiele lat był komandorem, teraz jest wiernym uczestnikiem imprezy. Do wieloletniej tradycji nawiązuje trasa z metą w Zakopanem.
„Żubry” są jednym z głównych wydarzeń w dorocznym kalendarzu działalności Automobilklubu Krakowskiego, który liczy już 102 lata.

Tegoroczna rajd wystartuje z Myślenic i będzie liczyć ok. 250 km. Rajd będzie polegał na przejechaniu siedmiu prób sportowych i dwóch slalomów. Próby sportowe przeciętnie o długości ok. 1, 3 km. biegnące pod górę, próby slalomowe zlokalizowane na wydzielonych placach. Organizator ze względów technicznych ogranicza udział w imprezie do 100 samochodów.

Regulamin rajdu uległ zmianie w stosunku do regulaminu lat ubiegłych. Najważniejsze zmiany to minimalny wiek kierowców 40 lat (nie dotyczy pań, uczestników, którzy brali udział w poprzednich edycjach rajdu oraz startujących w samochodach zabytkowych), do startu dopuszczone będą wyłącznie samochody seryjne (bez klatek i innych modyfikacji sportowych), zakaz korzystania z serwisu na trasie, obowiązek stosowania wyłącznie opon seryjnych i tankowania paliwa jedynie na ogólnodostępnych stacjach.

Zakończenie w hotelu „Kasprowy” w Zakopanem, a nagrody będą wręczane podczas tradycyjnego Balu Żubrów.

Do pobrania: WordREGULAMIN RAJDU

Wiecej informacji można znaleść na stronie rajdu: link zewnetrznywww.rajdzubrow.pl

oraz organizatora Automobilklubu Krakowskiego link zewnetrznywww.automobilklub.krakow.pl

Foto: Marcin Kaliszka www.rallyfoto.pl

Słowa kluczowe: rajdy rajd rajd żubrów

Do góry
/userfiles/2010-grafika/Samochody/rajdy/Zubry_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska